Перекладач мов

вівторок, 30 жовтня 2012 р.


    
Квіти поодинокі
Поодинокі квіти має найбільша кількість вересів ,
які бувають різні за формою,кольором листя та квітів ,
а також різним терміном цвітіння .З дебільшого це
загальновідомі різновиди вересів ( Allegro, Gold Haaze ,
Silver Knight , Dirre та ін.), хоча з кожним роком їх кількість збільшується .

Квіти напівповні .
Виступає у таких рослин ( Dark Star , Dark Beauty  та ін.)
Квіти повні.
Одні з найгарніших , кулястої форми квіти , які виступають
 головним чином у двох групах рослин :
  • вереси з низькою кроною і середньою силою росту, які цвітуть 
  • у липні та серпні (J.H.Hamilton , Radnor ) .
  • вереси , які дуже сильно ростуть , високі , термін цвітіння
  •  яких – вересень ( Elsie Purnel ,Golden Wonder , Annemarie ).

Квіти пучкові.
 Характерною рисою пучкових квітів є те , що вони залишаються
замкнутими весь час цвітіння . Завдяки цьому їх колір зберігається
 дуже довго – навіть взимку .Ці квіти виступають на різновидах
 вересів (Alexandra , Anette , Bonita , Larissa , Sandy ).


Троянди - ці прекрасні квіти, з часів суворої Вікторіанської ери грали величезну роль при вираженні емоцій між коханими і друзями. Рози у вигляді невинних букетів сприяли формуванню мови квітів, популярного і понині. Зараз ця мова стала більш досконалим завдяки розширенню значень колірної гамми троянд. У цій мові враховуються і інші фактори: кількість троянд в букеті, типу бутонів. Так, наприклад, троянда, подарована в єдиному екземплярі, означає любов. Але троянда, піднесена в купе з нерозкритою білою трояндою, несе інший відтінок значення: "я люблю Вас, але Ви занадто молоді".
Символічне значення троянд має історичні корені. В епоху, що передує Вікторіанської, значення числа троянд часто зв'язувалося з релігійними традиціями: біблейськими числами три, сім, дванадцять. З тих самих пір дюжину червоних троянд вважають символом міцної любові.
Сьогодні, як і в далекі временя, люди часто дарують троянди, щоб передати свої почуття. Рози іноді можуть сказати більше, ніж тисячі сказаних слів! Так, троянди можуть вибачатися за нас; коли ми нещасні і немає слів виразити наше горе, троянди можуть утішити нас в день похоронів. Чому б не збільшити наш словник, посилаючи нашим коханим ніжні повідомлення у вигляді прекрасних троянд? Троянди - білі, червоні ... ці прекрасні троянди, троянди, які можуть багато сказати за нас.
Білі троянди - чисті та яскраві. Даруючи білі троянди, ми говоримо: "Ви небесні", "Я захоплююся, коли дивлюся на Вас". Коли Ви переконаєтеся, що прихильність Ваша виходить від серця - даруєте білі троянди, такі ж чисті, як незайманий сніг. На противагу червоним трояндам, які говорять про палкого кохання, троянди білі, "квіти світла", підтверджують чисту любов, постійну, і більш міцну, ніж смерть. Букет з білих троянд традиційно підносять на весілля.
Червоні троянди - звісно, ​​кохання! Всі троянди передають теплоту, прихильність і любов у різному ступені. Але червона троянда, будучи королевою троянд, є найпопулярнішою з усіх. Загальновизнане значення червоної троянди - глибока любов і прихильність. Червоні троянди також виражають більш ніж романтичні відносини, глибоку, пульсуючу пристрасть, шалені бажання. Червоні троянди також символізують хоробрість, повагу і захоплення. У той же час букет червоних і білих троянд - символ єдності. Білі троянди з червоною облямівкою, у букеті, несуть той же зміст. Це символ лояльності, одностайності - "Ви і я - одне ціле".
Рози бордові - це кращий спосіб передати: "Ви настільки красиві, що не усвідомлюєте це".
Фіолетові троянди, також як і червоні, означають любов. Однак, значення фіолетових троянд є символом чарівності і спалахнула з першого погляду любові, в той час як любов давню символізують червоні троянди. Фіолетові і лавандові відтінки, кажучи про зачаруванні, пишності і магнетизм, не прагнуть при цьому передати сталість. Фіолетові троянди - фаворит Дня Святого Валентина.
Рожеві троянди - це знак елегантності та вишуканості. Рози різних рожевих відтінків часто використовуються для складних, красномовних послань. Наприклад, троянди з глибоким рожевим або вишневим тоном означають подяку і вдячність, у той час як ніжно рожеві троянди символізують симпатію. Рожеві троянди часто дарують в ситуаціях, коли не потрібно явний підтекст любові. Це квітка солодких думок і ніжних емоцій, вони висловлюють радість, гордість, вдячність. На противагу червоним, які говорять про глибокої пристрасті, троянди рожеві - ніжне нагадування прихильності, ще не пробуджених відносин.
Рози жовті в букеті означають прояв турботи. Жовтий тон означає свободу і енергію. Жовті троянди часто дарують у вітальних цілях. Часто їх підносять, щоб відзначити успіх і виразити гордість за чиїсь досягнення. Жовті троянди здатні примирити й забути сварку. Мовою квітів це: "Давай залишимо все позаду і почнемо нову сторінку". Зрілу любов, солодку домашнє життя означають жовті троянди. Але, як відомо, вони можуть символізувати невірність.



Помаранчеві троянди - це ентузіазм, найкращі побажання та нові, палкі почуття. Коли Ви сп'янілі і повністю зачаровані кимось - даруєте помаранчеві троянди. Цей колір висловлює й інші сильні почуття, наприклад: "Я так пишаюся Вами".Рози персикові дарують в знак вдалого завершення справ. Персиковий відтінок, як склалося, означає скромність. Рози цього популярного тони виражають гармонію, вітання, теплоту і вдячність. Вони природним чином виглядають на столі в різних ситуаціях.

  Зелені троянди є символом достатку, щедрості і плодючості. Такі троянди дарують людям життєрадісним, процвітаючим, з високим почуттям власної гідності. На думку психологів, зелений колір виражає відчуття балансу і стабільності. Підтексту любовного зелені троянди не мають, проте часто висловлюють ревнощі.
Рози чорні історично є "емблемою" смерті. Але крім траурних інтонацій, вони також символізують нові починання - наприклад, поїздку куди-небудь. Також ці прекрасні естети - чорні троянди означають заколот і силу, але ніколи - прив'язаність.
Рози блакитних (синіх) відтінків символізують таємничість. Природно синіх троянд в природі не існувало. Тому виведені сорти близьких відтінків часто дарують людям екстраординарним, як символ загадковості або недосяжності. Більш легкі, бузкові відтінки, виражають чарівність, захоплення, перше кохання.
Чайні троянди за традицією означають: "Я ніколи не забуду Вас".
Усі світлі троянди, як правило, символізують дружбу.
Щоб підсилити цю мову троянд, даруєте троянди в букеті. Троянди в бутонах, даруємо в букеті, символізують починається, безневинну любов. Бутони червоних та рожевих троянд говорять: "Ви молоді і прекрасні", нерасцветшіе білі троянди означають: "Ви занадто молоді для любові". Для першого визнання в любові використовуйте троянди світло-зелені.
Якщо два бутона додаються до квітучої троянді - то в цьому посланні потрібно вбачати якусь таємницю.
Дві троянди, пов'язані разом, запрошують на побачення, також вони означають очікування шлюбу.
Рози у формі вінка - символ цнотливості. Вінки з троянд на весіллі спрадавна символізували чистоту.
Листя троянд означає надію і оптимізм.
Кількість троянд на мові квітів теж відіграє важливу роль. Так, одна-єдина троянда - це символ скромності; одна червона троянда - загальновідомий спосіб визнання в любові. Щоб запросити на веселе побачення, червону троянду дарують у букеті, як правило, додаючи дві жовті троянди.
Антуріуми - недешеві рослини, але й виглядають вони роскішно. Вам можуть зустрітися тільки квітучі види, збільшим восковим покривалом, у центрі якого стирчить кольоровий "хвіст" - суцвіття-качан. Ціекзотичного виду суцвіття тримаються кілька тижнів, а період цвітіння триває з весни до пізнього літа. На жаль, Антуріуми - важкі для вирощування рослини, і тільки найпоширеніший вид - Антуріум Шерцера (Anturium scherzerianum) більш-менш пристосований до кімнатних умов. Антуріум кришталевий є одним з найкрасивіших декоративно-листних рослин, але за ним складно доглядати й важко придбати. Йому необхідний вологе повітря й обережний полив, повітряні коріння варто укореняти у вологому торфі.

Стреліція королівська
Strelitzia reginae
Сімейство: Стреліцієві.
Походження: субтропічні гірські ліси Південної Африки.
Опис рослини: велика, кореневищна рослина з овальним, майже 1,5 м листям й химерними за формою, великими жовтогарячими із синім квітками.
Час цвітіння: вересень-січень.
Температурні умови: зимівля при температурі 14-16 °С.
Освітлення: дуже світлолюбна.
Вологість повітря: обприскування при утриманні в сухому повітрі кімнати обов'язкове.
Вологість ґрунту: у період інтенсивного росту полив досить рясний, у період спокою — помірний. 
Земляна суміш: суміш дернової, листової й перегнійної землі з піском.
Розмноження: насінням, розподілом або відділенням бічних пагонів.
Примітка: стреліція — велика рослина; для одержання повноцінного цвітіння має потребу в більших горщиках, тому краще їх вирощувати в ґрунті теплого зимового саду.








                                                                                                                           'Mozart'
- А яким повинен бути «правильний» бульба і коли його «будити»?
- Бульба не повинен бути млявим і зморщеним. Чим крупніше бульба, тим більше вірогідність того, що калла зацвіте в цьому році. Не поспішайте бульба висаджувати. Якщо ви придбали його в лютому - березні, загорніть у серветку і покладіть в овочеве відділення холодильника. У квітні, коли нічні заморозки слабшають, бульба пора будити. Врахуйте, що до висадки у відкритий грунт рослині треба забезпечити достатнє освітлення і перепад між денною та нічною температурами. Тоді надземна частина сформується правильно - черешки листя будуть короткими, пружними і товстими. Дуже добре поставити горщик з бульбою на закритий балкон або, якщо ви навесні виїжджаєте на дачу, в теплицю. Коли загроза заморозків пройде, можна буде висадити каллу у відкритий грунт.
- Добре, приблизно в середині квітня ми дістали бульба з холодильника. Як правильно його посадити?
- Обсяг горщика повинен бути мінімальним. Садити калли глибоко не варто. Досить присипати їх землею сантиметра на два. Під час висадки у відкритий грунт їх можна ще трохи заглибити. Кали люблять слабокислу грунт, тому їм підійде суміш торфу, перегною, листової землі і піску (1:1:1:0,5). Як тільки грунт підсохла - пора полити. Не варто садити бульбові кали в болото. Вони хоч і вологолюбні, але воліють рости біля води, а не в воді.
- Чи треба підгодовувати кали, і якщо так, то чим?
- Можна розвести коров'як 1:10, але можна використовувати будь рідке добриво раз на тиждень. Є в мене один секрет; рослини добре відгукуються на підкислення грунту. Для приготування поливального розчину підійде навіть акумуляторна кислота. Розводжу ложку кислоти у відрі води і цим «коктейлем» співаю калли три рази в літо.
- Як довго цвітуть бульбові калли?
- До початку жовтня. Кожна квітка зберігає декоративність протягом приблизно півтора місяця. Він міг би простояти і довше, але я зрізаю його після того, як позеленіє криюче лист, що б не почали утворюватися насіння. Таким чином я стимулюю збільшення бульби.
- Як дізнатися, що Каллен пора на спокій?
- Дивіться по погоді. Перед заморозками треба викопати рослину, промити бульби і покласти в суху темну комору. Не зрізайте листя, нехай бульби заберуть з них останні поживні речовини. Тижнів через півтори листя буде легко відокремити. Після цього повністю обріжте коріння. Чи не відокремлюйте бульби-дітки від материнського бульби, нехай малюки трохи підростуть. Перед транспортуванням в квартиру пересипте бульби калл подрібненим деревним вугіллям. Він одночасно підсушить і продезинфікує їх. Зберігати бульби треба в холодильнику, у відділенні для овочів. Добре калли відпочинуть в погребі чи закритому балконі, з температурою +3 +5 оС. При більш високій температупе бульби проростуть. (Примітка ЕДСР: без періоду спокою калли не цвітуть).

Вороша журнали в спробах з'ясувати, що ж я все-таки роблю не так (не цвіла калла і все тут!), Я натрапила на фотографії дивовижного саду, опубліковані в журналі «Квітковий клуб» № 12 за минулий рік. Там цвіли кали-над величезним кущем парили білі «крила», штук десять, не менше. Їм явно було добре в закритому від прямих сонячних променів уголочке у води. Лариса Зоріна, яка створила чудовий сад на семи підмосковних сотках, п'ять років вирощує кали. Вона погодилася розповісти про те як їй вдалося виманити рослина з оранжереї.

Коли зацвіте калла?
Першим ділом мені довелося розібратися з життєвим циклом рослини. Про каллу зазвичай пишуть: «цвіте з жовтня по квітень». Це просто не може бути! Грудень, січень і лютий на батьківщині калли - у Південній Африці - це літо, спекотне і місцям і посушливе. Саме на цей період калла впадає в стан спокою. До життя ж вона пробуджується восени, коли температура повітря не перевищує +20 +22 о С, і випадають дощі.

Тому пік цвітіння калли припадає на наше літо (червень-липень-серпень) - відповідно, на м'яку південноафриканську зиму. Навіщо мучити жива істота, імітуючи «нашої» взимку «їх» зиму, збиваючи природний життєвий графік квітки на півроку? Тим більше що повернення до звичного для калл циклу відкриває перед нами зовсім нову можливість - прикрасити цими чудовими рослинами сад. Не зимовий, а самий справжній. Сміливо випускайте каллу на волю!

Калла належить до сімейства ароїдних. Рослина неодноразово перейменовувалося черзі отримуючи назви Calla, Richardia, Zantedeschia. У підсумку рослину називають по-різному - і кала, і зантедескія. Кали ділять на дві групи. Більш великі рослини, що досягають у висоту 150 см. і мають в основному білий «квітка», походять від калли ефіопської (Calla aethiopica). До іншої групи відносяться сорти з кольоровим покривалом, що відбулися від золотисто-жовтою калли Еліотта (C. Elliottiana) і рожево-червоної кали Ремане (С. rehmanii). «Кольорові» калли не перевищують у висоту 50 см.

«Квіткою» калли називають криюче лист (покривало), в який загорнута жовта «свічка» суцвіття-качана. Справжні квітки калли дрібні і непоказні, але надзвичайно запашні. Їх аромат нагадує запах ванілі.

                                                                                         




 Фотографія Полонської Світлани


Багатолітники з товстим кореневищем, що утворюють щорічно велика кількість листів і кілька квітконосних стебел. Листя з черешками 0.5-1 (1.5) м завдовжки. Пластинка листка світло-зелена, серцеподібної-стріловидна з притупленою або трохи загостреною верхівкою, 15-45 см завдовжки і 10-13 см шириною; довжина передньої частки більш ніж в 1.5 рази перевищує ширину; бічні частки округлі, в 3-4 рази коротше передньої . Квітконосне стебло близько 1 м висотою. Покривало 10-25 см завдовжки, воронковидное, з короткою трубкою біля основи і з загостреною, кілька витягнутою верхівкою, біле. Качан циліндричний, жовтий. Квітки одностатеві, без оцвітини. У нижній частині качана - маточкові квітки, вище - зона пилкової квіток, яка в 4 рази довше маточкові частини качана. Ягода яйцевидної форми, жовтуватого кольору. 2n = 24. У культурі з 1687 р. Широко відома під назвою «кала» або «цантедешія». У промислових масштабах вирощується для зимової зрізання в теплицях з висадкою на літо в гряди або парники.


Для рясного цвітіння рослинам необхідний період спокою (з середини травня до кінця липня), тому поливання сильно скорочують; в липні-серпні пересаджують у великі горщики або грунт теплиць в живильну суміш глинистої дернової землі з перегноєм, після чого поливання збільшують і регулярно удобрюють рослини поперемінно мінеральними і органічними добривами. Температура повітря в теплицях восени повинна бути 8-10 °, з початком цвітіння її рекомендується підвищити до 12-15 °. Культивують звичайно численні гібридні форми і сорти; найбільш поширений сорт Perle von Stuttgart (Перл фон Штуттгарт) з великими суцвіттями.


Якщо всього кілька років тому серед кімнатних квітів у багатьох квартирах переважали лише кактуси та фіалки, то сьогодні більшість любителів домашніх квітів надають перевагу вирощуванню на підвіконнях тропічних квітів і екзотичних рослин. Світ тропічної екзотики настільки різноманітний, що можна вирощувати квіти самих незвичайних форм і кольорів, які легко впишуться в будь-який інтер'єр, ставши основною прикрасою будинку.
Купівля великої і красивої екзотичної квітки найчастіше обходиться досить дорого, проте можна виростити не менш красиву рослину з насіння, причому власноруч вирощена квітка принесе ще більше задоволення, адже так цікаво і захоплююче спостерігати за тим, як маленький ніжний паросток поступово перетворюється на чудову рослину або екзотичне дерево.
Догляд за багатьма тропічними квітами - заняття досить складне і трудомістке, оскільки вихідцям з жарких країн необхідно створити максимально наближені до природних умови, що не завжди можливо в міській квартирі. Тому перш ніж купувати гарну екзотичну квітку, слід поцікавитися, наскільки капризна рослина, і чи вистачить часу і терпіння на постійний догляд за нею.

Ласкаво прошу до мого маленького світу!!!